Menu
Home Page

Henley Green

...it’s our place to shine!

Search
Translate

Who's Who

Senior Leadership Team

Senior Leadership Team 1 Miss Pagett ~ Headteacher
Senior Leadership Team 2 Mr Walters ~ Deputy Headteacher
Senior Leadership Team 3 Mrs Coonan ~ Assistant Headteacher
Senior Leadership Team 4 Miss Nicholson ~ Assistant Headteacher/Maths Lead
Senior Leadership Team 5 Mrs Mills ~ Curriculum Leader/Forest School Leader
Senior Leadership Team 6 Mrs Strickland ~ KS1Phase Leader/ICT Lead
Senior Leadership Team 7 Mrs Turner ~ Literacy Lead
Senior Leadership Team 8 Mrs Ghafoor ~ Early Years Leader
Senior Leadership Team 9 Miss Jewkes ~ Year 3/4 Phase Leader
Senior Leadership Team 10 Mrs Hadley ~ Year 5/6 Phase Leader

Early Years Team

Early Years Team 1 Mrs Ghafoor - Early Year Leader
Early Years Team 2 Miss Dixon - R2 OAK Teacher
Early Years Team 3 Miss Lee - R2 OAK Teaching Assistant
Early Years Team 4 Mrs Wadsworth - R1 OAK Teacher
Early Years Team 5 Miss Zaparaniuk - R1 OAK Teaching Assistant
Early Years Team 6 Mrs Clarke - ACORNS Nursery Teacher
Early Years Team 7 Miss Allen - ACORNS Nursery Teaching Assistant
Early Years Team 8 Miss Wallen - Little Acorns HLTA
Early Years Team 9 Mrs Gregory - LITTLE ACORNS - Teaching Assistant
Early Years Team 10 Mrs Hasani - Support Staff
Early Years Team 11 Miss Corley - Cover Teaching Assistant

The Hub

The Hub 1 Miss Windmill ~ The Hub ~ Associate Teacher
The Hub 2 Mrs Sidhu ~ The Hub ~ Teaching Assistant
The Hub 3 Miss Edwards ~ The Hub ~ Teaching Assistant

Year 1 / 2 Staff Team

Year 1 / 2 Staff Team 1 Mrs Strickland - KS1 Phase Leader
Year 1 / 2 Staff Team 2 Miss Sohanta - Year 1 CHERRY Teacher
Year 1 / 2 Staff Team 3 Miss Subhan - Year 1 FIR - Teacher (NQT)
Year 1 / 2 Staff Team 4 Mrs Jones - Year 1 FIR/CHERRY HTLA
Year 1 / 2 Staff Team 5 Mrs Smith - Year 2 PINE Teacher
Year 1 / 2 Staff Team 6 Miss Milburn - Year 2 MAPLE Teacher
Year 1 / 2 Staff Team 7 Miss Payne - Year 2M (SCITT) Teacher
Year 1 / 2 Staff Team 8 Mrs Flynn - Year 2 PINE/MAPLE Teaching Assistant

Year 3 / 4 Staff Team

Year 3 / 4 Staff Team  1 Mrs Squires - Year 3 ELM Teacher
Year 3 / 4 Staff Team  2 MIss Blakeman - Year 3 CEDAR Teacher
Year 3 / 4 Staff Team  3 Mrs Starkey - Year 3 ELM/CEDAR Teaching Assistant
Year 3 / 4 Staff Team  4 Miss Jewkes - Year 4 WILLOW Teacher
Year 3 / 4 Staff Team  5 Miss Pegg - Year 4 CHESTNUT/WILLOW TA
Year 3 / 4 Staff Team  6 Mrs Ash - Year 3/4 Teaching Assistant
Year 3 / 4 Staff Team  7 Mrs Jones Year 4 CHESTNUT Teacher

Year 5 / 6 Staff Team

Year 5 / 6 Staff Team 1 Mrs Hadley - Year 5 SYCAMORE Teacher
Year 5 / 6 Staff Team 2 Miss Hunt - Year 5 HAZEL - Teacher (NQT)
Year 5 / 6 Staff Team 3 Mrs Slingsby - Year 5 HAZEL/SYCAMORE TA
Year 5 / 6 Staff Team 4 Mrs Korzeniewski - Year 6 HOLLY Teacher
Year 5 / 6 Staff Team 5 Ms Berry - Year 6 HOLLY Teacher
Year 5 / 6 Staff Team 6 Mr Hendy - Year 6 SPRUCE - Teacher
Year 5 / 6 Staff Team 7 Mrs Crawford - Year 6 HOLLY Teaching Assistant
Year 5 / 6 Staff Team 8 Mrs Billigham - Year 6 SPRUCE Teaching Assistant

Additional Support Staff

Additional Support Staff 1 Mrs Hasani - Teaching Assistant
Additional Support Staff 2 Mrs Peckham - Teaching Assistant

Sports Leader

Sports Leader  1 Mr Blakeman - PE Lead

Inclusion Team

Inclusion Team 1 Mrs Coonan - Assistant Head Teacher
Inclusion Team 2 Mrs Murphy - Child & Family Support Manager
Inclusion Team 3 Miss Jennings - SENDCo
Inclusion Team 4 Miss Morris - Family Support Worker
Inclusion Team 5 Mrs Rouse - Well Being and Learning Mentor
Inclusion Team 6 Miss Wright - Family Support/Learning Mentor

Administration and Premises Team

Administration and Premises Team 1 Mrs Hewins - Business Manager
Administration and Premises Team 2 Mrs Graham - Senior Administration Assistant
Administration and Premises Team 3 Mrs Bloxham - Administrator
Administration and Premises Team 4 Mrs Morris - Administration Assistant
Administration and Premises Team 5 Mr Sheridan - Site Services Officer

SCHOOL CATERING STAFF

SCHOOL CATERING STAFF 1 Miss Croarken - Catering Supervisor
SCHOOL CATERING STAFF 2 Miss Girling - Catering Assistant

Lunchtime Team

Lunchtime Team 1 Mrs Morris - Senior Lunchtime Supervisor
Lunchtime Team 2 Miss Robson - Lunchtime Supervisor
Lunchtime Team 3 Mrs Barnes - Lunchtime Supervisor
Lunchtime Team 4 Mrs Plunkett ~ Lunchtime Supervisor
Lunchtime Team 5 Mrs Newman - Lunchtime Supervisor
Lunchtime Team 6 Mrs Abreu - Lunchtime Supervisor
Lunchtime Team 7 Mrs Mbarouk - Lunchtime Supervisor
Lunchtime Team 8 Miss Begum - Lunchtime Supervisor
Lunchtime Team 9 Miss Kavanagh - Playworker
Lunchtime Team 10 Mrs Lamb - Lunchtime Supervisor
Lunchtime Team 11 Miss Sandhu - Lunchtime Supervisor
Lunchtime Team 12 Miss Billingham - Lunchtime Supervisor
Lunchtime Team 13 Mrs Nije - Lunchtime Supervisor
Lunchtime Team 14 Miss Dowdall - Lunchtime Supervisor
Top